شماره خبر: 120605
تاریخ انتشار: 1400/09/01
اهدای کتاب به مناطق محروم در قالب طرح "سفیر دانایی" توسط مرکز پژوهش های اسلامی و کتابخانه آستان مقدسکتاب و کتابخوانی و ترویج آن بین آحاد مختلف مردم، از مهمترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در حوزه فرهنگ است. ایشان همواره بر انس با کتاب در میان همه اقشار بخصوص جوانان تاکید داشته و دارند. معظم‌لَه با بیان راهکارهایی، ایجاد فضای کتابخوانی در جامعه را نیز فریضه قلمداد می کنند که باعث طراوت فکری و روحی انسان ها می شود. پیرو منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تاکیدات تولیت آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام مبنی بر گسترش و ترویج کتابخوانی، مرکز پژوهش های اسلامی و کتابخانه این بارگاه منور، از سال ۱۳۹۴ اقدام به اجرای طرح اهدا کتاب و تجهیز کتابخانه مناطق محروم با عنوان «سفیر دانایی» نموده است.

 

 دکتر بیابان نورد رئیس مرکز پژوهش های اسلامی و کتابخانه حرم مطهر پیرامون طرح «سفیر دانایی» اظهار کرد: در این طرح که از چندین سال پیش تاکنون به‌صورت سنت کتابخانه درآمده است، پس از شناسایی مناطق هدف و بررسی کارشناسان، تعدادی کتابخانه در مناطق محروم استان فارس افتتاح و یا غنی سازی می شوند.


وی ادامه داد: در قالب طرح «سفیر دانایی»  تاکنون ۱۳ منطقه از جمله مسجد و حسینیه گردخون شیراز، مسجد و مجتمع فرهنگی مذهبی شهرک مهدی آباد (کتس بس)، مسجد موسی بن جعفر(ع) روستای دهنو، کتابخانه دهیاری روستای حسین آباد بخش ارژن، کتابخانه مسجد ابوالفضل(ع) روستای تربر جعفری منطقه داریون فارس، مسجد حاج علی اکبر واقع در شهرستان اقلید، امامزاده شاه میرحمزه واقع در شهرستان بوانات، مسجد امام حسین(ع) واقع در بخش جره و بالاده از توابع شهرستان کازرون، شناسایی و بیش از ۱۳ هزار جلد کتاب در حوزه های موضوعی متفاوت (ادبیات، مذهبی، تاریخی، علمی، ادعیه و ...) و تعدادی تجهیزات کتابخانه به مناطق محروم اهدا شده است.

 رئیس مرکز پژوهش های اسلامی و کتابخانه حرم مطهر تصریح کرد: مرحله جدید (چهاردهمین دوره) این طرح به مناسبت هفته کتاب در آبان ماه ۱۴۰۰، با اهدای بیش از ۶۰۰ جلد کتاب با موضوعات گوناگون به کانون فرهنگی هنری مسجد حیدر واقع در شهرستان زرقان اجرا شده است.جستجو در سایت